Jak sportovat levně a přitom účinně

Chcete začít sportovat, ale nemůžete si dovolit nákup drahého vybavení nebo permanentky do fitness centra? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám mohou pomoci s řešením této situace.

Cenově přijatelné sporty

Výdaje na jednotlivé sporty je poměrně zásadně liší a pokud je pro váš finanční náročnost stěžejní, měli byste se zaměřit na cenově přijatelné varianty. Pečlivě proto zvažte volbu sportu nejen podle platby za jednotlivé tréninky, ale tak s ohledem na nutnost nákupu sportovního vybavení. 

Individuální cvičení bez výdajů

Pokud chcete výdaje za cvičení úplně eliminovat, nejjednodušší cestou pro vás bude volba takového sportu, kde není nutné realizovat žádné výdaje. Můžete se rozhodnout například pro cvičení s vlastní vahou, běh nebo plavání. Pokud pomineme zanedbatelné náklady na pořízení základního vybavení, můžete všechny tyto aktivity realizovat zcela zdarma.

Karty s benefity od zaměstnavatele

Velmi populární se v poslední době staly příspěvky na sport od zaměstnavatele. Některé firmy nabízejí svým zaměstnancům speciální karty, díky kterým je možné navštěvovat širokou škálu vybraných sportovišť. Každý den pak máte možnost navštívit zdarma jedno z těchto míst. Část karty si obvykle musíte uhradit sami, ale s příspěvkem od zaměstnavatele se v drtivé většině případů jedná o výhodné pořízení.

Dlouhodobější předplatné

Pokud vaši sportovní aktivitu nemůžete realizovat bez návštěvy sportoviště a váš zaměstnavatel nenabízí zmíněné benefity, zkuste se informovat o cenách dlouhodobějších předplatného a permanentek. Pokud nakoupíte vstupy na delší dobu dopředu, můžete obvykle ušetřit i několik desítek procent ceny oproti běžným jednorázovým vstupům.

Kolektivní sporty s přáteli nebo v partě

Samostatnou kapitolou jsou potom kolektivní sporty s partou kamarádů nebo přáteli. Pronajmout si jednou týdně odpoledne nevyužité školní hřiště nebo tělocvičnu a rozpočítat to mezi deset nebo dvacet kamarádů, to není nijak finančně náročné. V případě indoor aktivit potřebujete maximálně rozumné sálovky, když jste gólman tak ještě maximálně brankářské rukavice. A pak už jen dobrou náladu a ty správné přátele. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient