Jaké hodinky jsou skutečně luxusní?

Investice do skutečně luxusních hodinek se rozhodně vyplatí. Jaké to ale jsou?

Samozřejmě, že nejsou hodinky jako hodinky. A to platí i na ty luxusní. Jsou-li v hledáčku vašeho zájmu skutečně luxusní hodinky, za něž jste ochotni si připlatit, měli byste svou pozornost zaměřit hned na několik parametrů.

Vybíráme luxusní hodinky

Mezi ty hlavní patří jejich materiál, kvalita zpracování v kombinaci s komplikovaností strojků, značka, nýbrž třeba i počet vyrobených kusů. Například velmi drahé hodinky značky Patek Philippe, které se vydražily za necelých 283 milionů korun, vypadají docela obyčejně. A dokonce jsou i vyrobené z „obyčejné“ oceli. Ale v limitované sérii pouhých čtyř kusů, což z nich činí naprostý sběratelský skvost.

Zaměřeno na materiál

Na ceně hodinek se samozřejmě velkou měrou podílí jejich materiál. Ty nejdražší, a tudíž nejluxusnější bývají vyrobené z růžového zlata. A k tomu jsou poseté třeba diamanty. Takové hodinky jsou však vhodné spíše jako investice než ke každodennímu nošení.

Hodinky s vesmírnými drahokamy

Na trhu ale najdete i hodinky poseté drahokamy z „vesmíru“, ať již se jedná o úlomky z Merkuru, Měsíce, nebo obsahující částečky meteoritů. Brousíte-li si na takové hodinky zuby, tak je najdete v portfoliu značky Louis Moinet, a stojí zhruba 120 milionů korun.

Hodinářská velmoc? Jednoznačně Švýcarsko!

Velmi luxusní modely ovšem najdete i v portfoliích značek Omega, Tissot, Rolex, IWC, Breitling, Tag Heuer. Co mají tyto značky společného? Mimo jiné zemi svého původu, kterou je Švýcarsko. Koupi švýcarských hodinek lze doporučit v každém případě.

Zaměřeno na styl

Klasické, letecké, jachtařské, společenské, sportovní, potápěčské, nebo třeba business. To je jen malý výčet stylů hodinek. Každý se přitom hodí k jiným příležitostem. Svou roli však hraje i design hodinek. Zatímco pánské hodinky bývají robustnější, dámské hodinky se mnohdy podobají spíše šperku. Ale ne vždy. I mezi dámskými hodinkami najdete modely v pánském stylu. A ženám velmi sluší.

Jaké sklíčko a pouzdro?

Pozornost věnujte i pouzdru a sklíčku hodinek. Nejvíce odolné bývá sklo ze safíru, nejméně sklo minerální. Co se pouzdra týče, to doporučujeme titanové či karbonové.

Už víte, jaké hodinky zvolit?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient