Jak správně vybrat krmivo pro slepice a kde ho nakoupit?

krmivo pro drůbež

Chcete se pustit do chovu slepic nebo králíků a nevíte, jak si poradit s výběrem krmiva? V dnešní pestré nabídce plné nejrůznějších druhů si jistě vyberete tu správnou variantu pro dosažení cíle v podobě bohaté snášky vajec, dobrého vyvíjení mláďat nebo rychlejšího přibírání na hmotnosti. V článku najdete i tip, kde uvedené kvalitní krmivo nakoupit.

Vyberte krmivo podle chovatelského cíle

Jiné složení má krmivo pro nosnice a rozdílné poměry jednotlivých výživových složek se nachází v krmné směsi určené pro rychlý výkrm brojlerů. Z toho důvodu je důležité zvolit si takovou řadu krmení, která je speciálně sestavená pro váš chovatelský cíl. Díky optimálnímu poměru vitamínů, minerálů a dalších látek je organismus zvířete podporován k dosažení maximální efektivity v daném cíli. Krmné řady na sebe navazují i z pohledu stárnutí zvířete, takže je možné lehce prodloužit jeho zdravý a vitální život.

Dobře nastavená denní krmná dávka

Předpokladem úspěšného chovu je i správně nastavená denní krmná dávka. Zvíře by nemělo být přejedené, ale zároveň ani podvyživované. Krmivo pro drůbež je běžně dodáváno i s doporučením, jaká je denní dávka pro jedince. Podobně funguje i krmivo pro králíky, které navíc bývá obohaceno kokcidiostatikem.

Kvalitní krmivo sestavené podle potřeb zvířat

Pří nákupu krmiva si vyberte ověřenou značku s bohatou historií. Například firma Energys se výrobě a vývoji krmiv pro hospodářská zvířata věnuje již několik let. Díky praktickým zkušenostem je v každé směsi obsaženo přesně to důležité ve správných poměrech. A kde můžete zakoupit krmiva Energys ve formě granulí či sypkých a drcených směsí? Na internetových stránkách najdete přehled distributorů, kde si jednoduše vyberete nejbližší prodejnu. K dostání jsou pytle o hmotnosti 10 nebo 25 kilogramů v závislosti na tom, kolik zvířat máte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient