Kolagen je bojovník nejen proti vráskám a bolavým kloubům

Kdo nechce zestárnout, musí pro své tělo něco dělat. Někdy mu též dopřát to, o co jej příroda s věkem připravila. Třeba o ubývající kolagen. Bez něj začínáme rychle stárnout, a rozhodně tady nemluvíme jenom o méně kvalitní pleti a vráskách.

To, že jsme dnes tělu schopni dodat tento důležitý protein, kolagen, je cestou k prodloužení života i k plnohodnotnému životu bez bolesti i ve třetí fázi našeho života. Collagen má naše tělo přirozeně a v mládí, do 20 let, jej též naplno tvoří. Pak se ale produkce naší soukromé továrny na kolagen začne zpomalovat a ve čtyřiceti se její „kola“ zcela zastaví. Kolagen nám pak z těla už jen ubývá a žádný nový se netvoří. Tělo nám dává jasně najevo, že nás chce poslat do starého železa. Ale rekonstrukce je možná, a to právě díky doplnění kolagenu. Ten dnes máme možnost užívat jako doplněk stravy a naši cestu „do šrotu“ tak ještě zvrátit.

Dnešní doba by se dala nazvat i dobou kolagenovou. Produktů s kolagenem jsou kolem nás stovky, možná tisíce. Vybrat si nejlepší kolagen nemusí být snadné. Dobrou volbou je vždy hydrolyzovaný kolagen, který se mimo jiné snadno užívá třeba tak, že si jej přidáte do nápojů, ale i do různých jídel.

Když tělu chybí kolagen

Věřte, že nedostatek kolagenu v těle si záhy uvědomíte. V první řadě se vám připomene bolestí kloubů a jejich sníženou hybností. Chybějící kolagen poznáte též na ochabování pokožky a ztrátě pevnosti nehtů i vlasů. Jenomže s dostatkem kolagenu v těle se nastartují i další omlazující procesy, díky kterým se nám zlepší paměť, kondice střev, rostou svaly a současně spaluje tuk, snižuje se hladina špatného cholesterolu i se zlepšuje funkce jater. Kolagen je též vhodný jako prevence srdečních onemocnění.

Hojí se vám špatně rány? Přidejte si do stravy kolagen

Určitě to znáte. Stejné drobné poranění, vy i vaše dítě, a zatímco vám se hojí rána třeba i 14 dnů, u dítěte brzy nepoznáte, že se mu něco přihodilo. I hojení rán ovlivňuje množství kolagenu v organismu a s jeho dostatečným přísunem se rány prostě hojí rychleji a bez příliš znatelných jizev.

Jak si vybrat nejlepší kolagen?

Produktů s kolagenem je přehršle. Obvykle jde o rozpustný prášek, který se nejlépe hodí do různých nápojů, ale třeba i do jídla. Nejlepší kolagen je hydrolyzovaný. To však ještě pořád neříká o tom, jaký si koupit. Nejčastěji se setkáváme s vepřovým, rybím, kuřecím a s hovězím. A právě ten je považovaný za nejlepší. Je to stejně jako s vývarem. Nejlepší pro tělo je hovězí.

Kvalitní kolageny se k nám dováží z Německa. Vyrábí je společnost Woldoshop sídlící v Hamburku. Produkty lze snadno koupit na českém e-shopu. K dispozici jsou praktická balení s odměrkou, velká balení za zvýhodněné ceny, dále pak si lze vybrat kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou a biotinem, taktéž jako ochucený produkt s čokoládou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient