Lysá hora – proč ji denně navštěvuje tolik turistů?

beskydy

BV naší krásné zemi se můžeme kochat mnoha krásnými místy, které rozhodně stojí za navštívení. Letos byla dokonce Česká republika v době letních dovolených navštěvována mnohem více, než bylo navštěvováno zahraničí. Lidé asi konečně přichází na to, že i Česká republika v sobě skrývá neskutečné krásy, jež stojí za to vidět. Letní dovolené přece jsou i o poznávání, nejen o válení se na pláži a o poslouchání šumění moře.

V současné době milují lidé hlavně turistiku. Vyhledávají taková místa, kde není o turistiku nouze. Vyhrávají tedy pokaždé většinou skály nebo přírodní oblasti či chráněná krajinná území. Mezi nimi se vyskytují i Moravskoslezské Beskydy, které jsou známé tím, že zde leží i jejich nejvyšší vrchol, kterým je Lysá hora. A právě Lysá hora je asi největším lákadlem pro řadu turistů.

Několik informací o Lysé hoře:

Lysá hora je, jak už bylo zmíněno, nejvyšší vrcholem nejen Moravskoslezských Beskyd, ale také i Těšínska. Najdete ji na rozhraní krásných a malebných obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a taky Staré Hamry. Jen pro zajímavost: tento vrchol se v době Protektorátu Čech a Moravy mohl pyšnit tím, že nesl označení „nejvyšší bod Protektorátu Čech a Moravy“.

Tento vrchol je každým rokem navštěvovaný opravdu hojně turisty z celého světa. Není se čemu divit, na úplném vrcholu na vás čeká nádherný výhled a také i pověst. Podle pověsti se právě na tuto horu slétaly čarodějnice ze Slezska. Pokud se do jejich spárů dostal nějaký zabloudilec, utancovaly ho k smrti.

Mimo to je s Lysou horou spjatý i český básník Petr Bezruč, kterého tento celý krásný kraj inspiroval i v mnoha básních. Po tomto velkolepém českém básníkovi je dokonce pojmenována i dnes nejoblíbenější trasa.

Je libo dovolená v Beskydech?

Pokud hledáte nějakou hezkou dovolenou, byť jenom víkendovou, rozhodněte se pro Lysou horu. O ubytování tu není nouze a dokonce se zde dočkáte i mnoha atrakcí, které jsou určeny hlavně k odpočinku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient