Nadace DRFG pomáhá v různých oblastech, především v moravském regionu  

drfg-nadace

 

„Hlavní krédo Nadace DRFG zní: Všechno začíná setkáním, což je nejen metoda naší práce, ale i moje osobní životní zkušenost.“ Uvádí David Macek, výkonný ředitel Nadace DRFG. Investiční skupina DRFG založila vlastní nadaci začátkem roku 2016 především z důvodu sjednocení podpůrných aktivit, kdy již od svého samotného vzniku aktivně pomáhá v různých oblastech. Podporuje řadu sociálních, kulturních i sportovních akcí a to především v regionu, ve kterém působí.

Podpora vlastního regionu spočívá například v jeho zkrášlování, kdy již druhým rokem ulici Českou v Brně zdobily koncem léta navěšené pestrobarevné deštníky, které charita následně vydražila, a výtěžek putoval lidem bez domova. Nadace dlouhodobě také podporuje zařízení pro lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením, domov Horizont v Kyjově. Spolupracuje také s Diecézní charitou Brno, Diakonií českobratrské církve evangelické, aj.

Hlavní projekty Nadace DRFG

Mezi aktuální hlavní projekty Nadace DRFG je festival Meeting Brno a podpora finanční gramotnosti mládeže.

„Když jsem se poprvé zúčastnil italského multižánrového festivalu Meeting Rimini, největší akce svého druhu na světě, přál jsem si tuto zkušenost přenést na Moravu“, uvádí Macek. Díky kvalitnímu organizačnímu týmu se podařilo uspořádat festival Meeting Brno, který začíná ovlivňovat veřejnou atmosféru v Brně i na celé Moravě.

Podpora finanční gramotnosti mládeže, zejména z neúplných rodin či dětských domovů, je dalším významným projektem Nadace DRFG. Postavit se na vlastní nohy a být schopen plnohodnotného života je hlavním cílem tohoto projektu. „Každý projekt je běh na dlouhou trať, a trendem v nadačních činnostech je i pomoc vlastními kompetencemi,“ uvádí David Macek. Zaměstnanci investiční skupiny DRFG nejen aktivně do své Nadace pravidelně přispívají, ale také v mnohých projektech organizačně figurují.

O DRFG

DRFG založil David Rusňák, podle kterého je název celé firmy, tedy David Rusňák Family Group a jedná se především o investiční skupinou, která se zaměřuje na různé oblasti od nemovitosti až po zdravotnictví.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient