Nezapomenutelné svatby na jižní Moravě

svatba v přírodě

Kde zažít svatbu, na kterou se nezapomíná? Rozhodně na jižní Moravě. V obklopení vinic, s pravou cimbálovou kapelou, a hlavně dobrým vínem. Na Moravě si své „ano“ říká čím dál více párů a rozhodně to nejsou pouze ti, kteří z této oblasti pocházejí.

Mít svatbu doma je příliš obyčejné. Obzvlášť pokud jste se narodili ve městě či vesnici, kde nejsou žádné speciální svatební prostory. Dnes je naprosto normální, že novomanželé uspořádají svatbu někde dál a svatební hosté dorazí sem. Kolikrát se pro ně na místě chystá i ubytování.

Lidé se berou v kostele, na zahradě i mezi vinicemi

Pokud je vaším snem přírodní svatba – Jižní Morava vás určitě uspokojí. Slíbit věrnost si totiž můžete třeba na farské zahradě nebo přímo mezi vinicemi. Nemálo je ale i těch, kteří touží po obřadu v kostele. Nemusí být rovnou církevní.

Jedním z míst, kam zamilované páry za svatbou míří často, je Ivaň. Vesnice s ani ne tisícem obyvatel v okrese Brno-venkov nedaleko Pasohlávek. Mají tady totiž rovnou několik lákadel. Kostel sv. Bartoloměje je chráněn jako kulturní památka České republiky a vinařský dvůr na faře nabízí naprosto ideální místo pro uspořádání svatební hostiny.

Kvalitní víno je na Moravě samozřejmostí

Když se řekne svatba na jižní Moravě, spoustě lidí se vybaví hlavně dobré víno. A skutečně, kdo si na něj potrpí, ten bude nadšen. Ostatně, svatební hostinu je možné uspořádat rovnou ve sklípku. Vinařský dvůr na faře Holánek tohle umožňuje. Většina svatebčanů si však raději užije hezký den na zahradě. Vejde se jich tam až 100, což už je pořádně velká svatba.

Kdo o svatbě na jižní Moravě uvažuje, ten by se měl nejdříve přijet na místo podívat. Prohlédne si prostory, vyjádří své představy, domluví svatební menu. Každá svatba je individuální, a když budoucí novomanželé nemusí sami nic zařizovat, měli by aspoň popsat, jak by měl jejich vysněný den vypadat. Ve vinařském dvoře na faře pak tyto představy naplní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient