Nový butik FRENCH CONNECTION v Praze

Nový butik FRENCH CONNECTION v Praze

Název akce: Nový butik FRENCH CONNECTION v Praze

Název značky: French Connection/FCUK

Místo: OC Chodov

Datum: 3. 5. 2016

Majitel butiku: Kristýna Stehlíková, KONNKRI s.r.o.

Dne 3. 5. 2016 se slavnostně otevřela nová prodejna French Connection v České republice, konkrétně na OC Chodov v Praze, a připojila se tak do celosvětové sítě značky, která čítá zhruba 400 obchodních jednotek ve více než 50 zemích.

Společnost French Connection založil Stephen Marks v roce 1972 ve Velké Británii, a proslavila se zejména svým marketingem založeným na využití hesla FCUK. Jedná se o důvtipnou zkratku French Connection United Kingdom, která byla použita při faxové korespondenci mezi pobočkami ve Velké Británii a Hong Kongem (FCHK). Veřejnost se s tímto lehce provokativním spojením poprvé seznámila při jarní kampani v roce 1997 formou ‚fcuk fashion‘ a ‚fcuk advertising‘.

Majitelka butiku, Kristýna Stehlíková a zástupkyně značky French Connection z Anglie, Holly Roper-Newman„Chtěli jsme na český trh přinést globální značku, která je ve světě známá pro svou kvalitu, originální pojetí a zároveň ráda provokuje,“ uvádí ředitelka pobočky Kristýna Stehlíková. Český módní trh stále ani zdaleka zákazníkům nenabízí takový výběr, jaký je k dostání v zahraničí a zákazníci jsou ochotni při hledání nových a originálních produktů cestovat dokonce i za hranice evropských států. „Mnoho značek u nás spoléhá na relativní nenáročnost zákazníků a nabízí předražené oděvy nízké kvality bez adekvátního zákaznického servisu. Snažíme se tento trend změnit a ukázat, že je možné získat prémiové výrobky za příznivé ceny v doprovodu s výbornými službami. Obvyklým standardům se vymyká i cenová politika české pobočky. Zákazníci pražské prodejny mohou pořídit zboží značky French Connection za stejné ceny jako ve Velké Britanii a nebo u našich německých sousedu,“ uvádí Stehlíková. Dále majitelka zmínila, že má v plánu otevření dalších butiků. V nejbližší době by se jednalo o otevření flagship storu v centru Prahy. Vzhledem ke stylu značky a jeho positioningu se také nabízí expanze na Slovensko, a to zejména do Bratislavy, kde si French Connection své zákazníky určitě najde.

O společnosti

French Connection Group PLC, s centrálou v Londýně, je vlastníkem značky French Connection. Společnost v posledních dvou letech procházela velkou restrukturalizací, aby si i po čtyřiceti letech od založení značky udržela svou konkurenceschopnost v nekompromisním světě módy. Reakce na nejnovější kolekci a nejaktuálnější finanční výsledky naznačují, že firma se ubírá správných směrem. Zároveň probíhá signifikantní expanze do východní Evropy, Indie a Číny, mj. z důvodů stagnace tržeb na trzích v USA a Velké Británii. Jen během posledních dvou týdnů, se v Evropě otevřelo šest nových butiků značky French Connection.

KONNKRI s.r.o. je vlastníkem master-franšízy pro Českou republiku.

Kontakt pro více informací:

Kristýna Stehlíková

KONNKRI s.r.o.

e-mail: kristyna@fcczech.cz

Lucie Loudová

marketingová ředitelka

e-mail: lloudova1@gmail.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient