Potřebuji nový cartridge, nebo toner?

Potřebuji do tiskárny toner, nebo naopak cartridge? To je běžná otázka uživatelů tiskáren, kteří náplně kupují jednou za čas a mají tak trochu zmatek v tom, co je co.

Jak náplně nakupovatcomputer-1196738_960_720

Cartridge patří do inkoustové tiskárny, toner zase do laserové. Zní to jednoduše, jak si to ale zapamatovat? Možná ani nemusíte. Především je třeba řídit se přesným označením konkrétní tiskárny, které najdete viditelně na jejím těle. Většinou je uvedené zepředu, jindy třeba z boku. Toto označení si zapamatujte či někam zapište, a podle něj kupujte náplň. Klidně přes internet. Vyberte spolehlivý e-shop s dobrými recenzemi, který zasílá tonery a cartridge obratem, a máte po starostech. V e-shopu stačí pro vyhledání vhodné náplně zadat ono označení výrobce a typu tiskárny. Vlastní výměna náplně vyžaduje trochu zručnosti, nejlepší je najít si návod k tiskárně, abychom ji nepoškodili, zvládne to ale snad každý.

Toner do laserové tiskárny

A jak je to vlastně s těmi tonery a cartridgemi? Laserová tiskárna potřebuje ke svému fungování tonerový prášek uložený v tonerové kazetě. U černobílé tiskárny je v kazetě černý prášek, u barevné černý, azurový, purpurový a žlutý. Za pomoci těchto čtyř barev vznikají všechny odstíny, které si jen přejeme vytisknout. Samozřejmě, čím kvalitnější tiskárna, tím je i kvalitnější výsledek tisku. Prášek je za pomoci laserového paprsku a elektrického pole nanášen s vysokou přesností na fotocitlivý válec a z něj na papír.

Inkoustový tisk s cartridge

Inkoustové cartridge jsou cenově dostupnější a patří do inkoustových tiskáren. Obsah se vypotřebuje rychleji než tonerový prášek u tiskáren laserových. Obsahují černý nebo barevný inkoust, podle toho, jakou máme tiskárnu a zda chceme tisknout černobíle a barevně. Vyměnit lze samotný inkoust, což je trochu náročnější a riskantnější, či celý cartridge.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient