Překlady do bulharštiny

bulharsko

Země jejíž hlavní město, ekonomické a kulturní srdce, se nazývá MOUDROST=SOFIA, jistě musí být krásná. Bulharsko bylo spolu Jugoslávií v dobách existence sovětského impéria asi nejkrásnější možnou destinací pro dovolenou na pláži pro obyvatele východního bloku.

Bulharština patří k nejdříve historicky ustanoveným slovanským jazykům. (Lingvisticky zajímavá je například také otázka, zda makedonština je individuální jazyk nebo nářečí bulharštiny). Bulharské obyvatelstvo má hlavně původ ve Střední Asii, ale tento lid byl Slovany na území dnešního Bulharska asimilován.

Bulharsko kromě své ranně historické periody bylo knížectvím, carstvím a republikou. Velkým problémem byly nejen například pro Uhry, ale pro Bulharsko snad ještě víc, nájezdy z Osmanské říše. Bulharština je svou abecedou a jazykem trochu podobná ruštině, a také však převládajícím pravoslavným náboženstvím. To mělo v dějinách své výhody i nevýhody. Bulharsko se za 2. světové války přidalo k Německu, avšak Sovětskému Svazu válku nevyhlásilo. Naopak Sovětský svaz vyhlásil v roce 1944 válku Bulharsku. Přesto byla Rudá armáda, bulharským obyvatelstvem vítána s dojetím.A nevýhoda podobností bulharštiny a ruštiny? Krátce po 2. světové válce začal SSSR porušťovat Bulharsko a zejména bulharštinu.

Písmena v ruštině a v bulharštině podobná se musela používat pouze jako by byla ruská. Bulharsko je oblíbeným cílem nejen letních dovolených, ale i zimních. Má nejenom krásná letoviska na pobřeží Černého moře, například Nesebar, Sozopol, Slunečné pobřeží, Albenu a další, ale také pohoří. Od východu k západu Bulharska se rozprostírá Stara planina (Staré hory), kde je možné v zimě lyžovat. Na severu od těchto hor se nachází Dolnodunajská nížina a na jihu od hor je Hornothrácká nížina. Bulharsko má několik kvalitních mezinárodních letišť.

Bulharsko je zemědělsko-průmyslová země. V zemědělství převažuje rostlinná výroba. Bulharsko je atraktivní nejenom turisticky, ale také ekonomicky (investičně). Rádi Vám s komunikací s obyvateli Bulharska pomůžeme.

Zkušení překladatelé agentury Express Překlady na vysoké úrovni překládají z bulharštiny do mnoha jiných jazyků. Překládají také z angličtiny, francouzštiny, španělštiny, němčiny, češtiny a také překlady do bulharštiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient