Jak se chovat při práci na lešení?

Při úpravách rodinných domů a komerčních budov se bez lešení prostě neobejdete. Práce ve výškách je nebezpečná a nemůže ji dělat každý. Pohyb na lešení vyžaduje určitá pravidla, která je nutné dodržovat. Bezpečnostní předpisy nejsou jistě pro smích. Profesionály musejí být lidé pracující na lešení i ti, kteří tuto konstrukci stavějí. Jen tak půjde vše jako po másle.

Kvalita na prvním místě

Stěžejním faktorem je pořízení či pronájem kvalitního lešení. Když máte pochyby či chcete mít jistotu, je dobré si nechat zkontrolovat konstrukci stavbyvedoucím. Technicky založení jedinci mohou sami posoudit, zda je vše v pořádku. V žádném případě však lešení nikdy sami nepředělávejte k obrazu svému. Mohlo by se to vymstít. Rovněž je zakázáno pohybovat s podlážkami, protože může dojít ke zhoršené stabilitě lešení. Ohrožení dělníků je pak vysoké.

Dívejte se kolem sebe

Teď mluvíme o lidech procházejících pod lešením. V každém případě ohraďte prostor výstražnou páskou. Jen tak budou všichni vědět, že se pohybují na stavbě. Nikdy nic neházejte z výšky dolů. Nošení ochranných pomůcek je také na místě. Speciální obuv, ochranná přilba, pracovní oděv i brýle mají svůj význam. Díky ochranným pomůckám snížíte riziko úrazu na minimum. Kvalitní lešení Praha vám skvěle poslouží v případě, že na něm nebudete nechávat zbytečný nepořádek. Šrouby, stavební materiál a jiné drobnosti vám budou překážet, a dokonce mohou spadnout dolů.

Oslovte odborníky

Pokud máte v plánu realizaci stavby, která se neobejde bez lešení, obraťte se na profesionály LEHMANN TECHNIK ČR s.r.o. Společnost se zaměřuje na prodej i pronájem hliníkového lešení, závěsných lávek, hydraulických plošin, schodišťových robotů i šplhacích lávek. Pakliže máte zájem o kvalitní vybavení na stavbu, zaměřte se na zkušenosti a odbornou pomoc.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient