Co si představit pod výrobou lan a provazů?

lano

V mnoha článcích se redaktoři zabývají popisy zboží, které jsou spojené s moderními stroji a přístroji, ale často se zapomínají na důležitost denně používaných drobností. Teď mám na mysli lana a provazy, šňůry na prádlo, motouzy, produkty pro sportovce i zemědělce. Jen si položte otázku, jak by se pilná hospodyňka obešla bez pevné šňůry na prádlo a zemědělci bez vazáků, opratí, pavuzníků a teletníků? Věřte, že vše zmiňované je nepostradatelné.

Textilní provazy jsou pro zemědělce nutností

Snad nikdo nebude pochybovat o tom, že jsou provazové výrobky pro zemědělce klíčové. Slouží k upevnění materiálu, zajištění skladovacích prostor i zvířat. Musejí být pevné a odolné, protože jsou používány venku. Pokud nejsou kvalitní, nedokážou odolávat výkyvům počasí, mrazu, vlhkosti i slunečnímu záření. Zemědělci si nepotrpí na pestrou paletu barevných odstínů, ale na kvalitu. Pavuzníky, opratě i vazáky jsou vyráběny především z přírodních materiálů.

motouzy

Šňůry na prádlo a motouzy

V žádné domácnosti nesmí chybět prádlové, bavlněné a pletené šňůry na prádlo. Pokud jsou umístěny venku, musejí být pevné a odolné. Rozmary počasí si dokážou s nevhodnými produkty nemile pohrát. Když se zaměříte na motouzy, pochopíte, že se bez nich doma i na pracovišti jen stěží obejdete. Nejlepšími pomocníky jsou polypropylenové a sisálové motouzy v gramáži 35, 55, 100 a 200 gramů.

Kde nakoupit?

Ve výrobním družstvu Delana v Deštné lze zakoupit lana a provazy, šňůry, motouzy, švihadla, opratě, teletníky i pavuzníky za skvělé ceny. Společnost se zaměřuje také na výrobu produktů z polyamidu. Právě z tohoto materiálu vznikají pletená lana v průměru 6, 8, 10 a 12 milimetrů. Většinou slouží k přitahování a přivazování břemen. Za zmínku stojí autolana i ručně pletené šňůrky, ze kterých jsou vyráběny sportovní a ochranné sítě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient