Summit zdravotnického průmyslu

Summit zdravotnického průmyslu ještě více zvýšil zájem investorů o čínský sektor zdravotní péče, který dosahuje dvouciferného růstu

V létě roku 2015 se na jednom místě na jednom veletrhu sešel v jeden den rekordní počet 170 tisíc zdravotníků v Šanghaji. Jednalo se o obrovský summit zdravotnického sektoru v Číně s názvem tHIS (The Health Industry Summit).

U příležitosti začátku 13. čínské pětiletky v roce 2016, byla zahájena realizace programu Health China 2020 (Zdraví v Číně v roce 2020)“, který se zaměřuje na rozvoj zdravotní péče, farmakologii, zdravotní pojištění, oddělení předepisování a výdeje léčiv a hierarchii v poskytování zdravotní péče, což jsou hlavní směry čínské celostátní strategie v oblasti zdravotní péče.

Tato strategie je dalším pozitivem, který posiluje zájem řady investorů, kteří již vyhlíží příležitosti vyplývající ze stárnoucí populace a z očekávané populační exploze, na základě zrušení politiky jednoho dítěte.

Do konce roku 2015 v Číně více než 100 veřejně obchodovatelných společností, které se primárně nezabývají zdravotní péčí, potvrdilo, že investice do zdravotnictví je jednou z jejich hlavních priorit. Řada z nich se dokonce přejmenovala, aby jejich nový název lépe odrážel toto nové zaměření. Kromě toho do sektoru ve velkém investují známé firmy, jako jsou Lenovo, Fosun nebo Wanda Group.

Když společnost Reed Sinopharm, pořadatel summitu tHIS, oznámila, že se akce do Šanghaje vrátí i v roce 2016, a to ve dnech 17. – 20. dubna, vzrostly ceny hotelových pokojů v hlavních oblastech Šanghaje do astronomických výšin a v řadě případů se pohybují i na dvojnásobku cen z roku 2015.

Součástí tohoto obrovského summitu je 9 veletržních akcí a více než 100 konferencí zaměřených na zdravotnický průmysl. Mezi hlavní akce summitu patří veletrh Healthcare China 2016 (Zdravotní péče v Číně 2016), který je největším fórem, kde se setkávají přední investoři do zdravotnictví, veletrh CMEF (China International Medical Equipment Fair – Čínský mezinárodní veletrh zdravotnického vybavení), který je největším asijským veletrhem v oblasti zdravotnických prostředků, veletrhy PC (PharmChina) a API China, největší veletrhy v oblasti distribuce a výroby léčiv a výstava Natural Health and Nutrition Expo (Mezinárodní výstava přírodní medicíny a výživy).

Aby pořadatelé dokázali poskytnout odhadovaným 300 tisícům návštěvníků, vystavovatelů, investorů a delegátů konferencí ze 150 zemí lepší služby, spolupracují na přípravě letošního summitu se šanghajskou místní samosprávou a řadou místních organizací, jako jsou Šanghajská obchodní komora, místní policie, šanghajské metro a se samosprávou okresu Qingpu.

Během veletrhu je naplánována řada opatření, včetně posílení provozu metra, zdvojnásobení počtu veletržních autobusů a posílení pohostinských služeb. Aby nevznikaly velké fronty a veletrh nebyl přeplněn v jeden den, bude dne 17. dubna otevřen pouze veletrh CMEF, zatímco veletrhy PharmChina a API China se pro odborníky otevřou až o den později, od 18. do 20. dubna 2016.

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160202006040/en/

Kontaktní informace

Reed Sinopharm Exhibitions

Sophie Zhang, 0086 10 84556580

jing.zhang@reedsinopharm.com

Zdroj: Reed Sinopharm Exhibitions

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient