13. ročník China-ASEAN EXPO posílí investice čínských podniků v zemích ASEAN

13. ročník China-ASEAN EXPO posílí investice čínských podniků v zemích ASEAN

Sekretariát CAEXPO (EXPO Číny a zemí ASEAN) oznámil 5. července spuštění nového programu na podporu obchodu a investic během letošní výstavy Expo s cílem posílit „globalizační“ strategii a investice čínských podniků do zemí sdružení ASEAN. Velký význam bude během Expa přikládán ostře sledované konferenci na podporu investic do průmyslových parků zemí ASEAN a matchmaking sympoziím k investičním projektům a projektům financování mezi Čínou a zeměmi ASEAN.Nanning International Conference and Exhibition Center

Podle Wang Lei, generálního tajemníka CAEXPO, letošní 13. ročník, jehož tématem je „Budování námořní Hedvábné stezky 21. století, vytváření ještě užšího společenství společného osudu mezi Čínou a zeměmi ASEAN“, pragmaticky přispěje k posílení vzájemných investic mezi Čínou a zeměmi ASEAN v klíčových oblastech spolupráce týkajících se mezinárodních průmyslových kapacit a výroby zařízení.

Třináctý ročník China-ASEAN Expo se bude konat ve dnech 11.-14. září v Nanningu, tedy hlavním městě jihočínské Čuangské autonomní oblasti. Letošní program nabídne rovněž konferenci propagující průmyslové parky ASEAN, na které bude zastoupeno několik důležitých průmyslových parků z členských států ASEAN představujících desítky vysoce kvalitních projektů na podporu investic usilujících o přilákání čínských investorů. Ministerstva obchodu 10 států ASEAN uspořádají během Expa 10 seminářů na podporu investic, přičemž zástupci jednotlivých ministerstev představí čínským investorům investiční prostředí svých zemí a příznivé investiční politiky. Aby mohli čínští investoři lépe porozumět relevantním politikám zemí ASEAN, Expo zároveň zahájí i networking s čínskými hospodářskými a obchodními poradci v zemích ASEAN, čímž umožní čínským podnikům překonat překážky při vstupu na místní trhy. Akcí se zúčastní i někteří čínští zástupci centrálních podniků, kteří se rovněž podělí o své zkušenosti.

Výroční matchmaking sympozia k investičním projektům a projektům financování mezi Čínou a zeměmi ASEAN se těší velkému zájmu investorů z Číny i států ASEAN. Sekretariát Expa integroval tato matchmaking sympozia týkající se spolupráce v oblasti mezinárodních průmyslových kapacit do matchmaking sympozií mezi Čínou a zeměmi ASEAN týkajících se investičních projektů a projektů financování, přičemž klíčovým tématem je navazování spolupráce v oblasti mezinárodních průmyslových kapacit a projektů spolupráce v oblasti výroby zařízení, projektového dojednávání smluv, rozvoje zdrojů, energetiky a ochrany životního prostředí, pokročilých technologií, podpory investic do průmyslových parků a finančních služeb.

Čínští investoři kladou velký důraz na otázky související s financováním. V tomto ohledu nebudou zejména v průběhu letošního Expa chybět ani „aktivity týkající se finanční podpory pro čínské podniky investující v zemích ASEAN“, během kterých budou finanční instituce informovat zájemce o tom, jakou poskytují finanční podporu a jaké nabízí služby čínským podnikům a investorům.

China-ASEAN Expo (CAEXPO), které je sponzorováno Čínou spolu s 10 zeměmi ASEAN, se od roku 2004 úspěšně konalo již dvanáctkrát po sobě a představovalo významnou mezinárodní ekonomickou a obchodní událost pro Zónu volného obchodu Čína-ASEAN (CAFTA).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient