V čem je ketodieta jiná než ostatní diety?

Doba se naštěstí změnila a lidé už nedodržují šílené diety, které povolovaly jíst jenom zeleninu či pít výhradně mléko. Tyto diety vedly k jedinému – hladu a jojo efektu. Kila jste shodili jen dočasně. Chcete-li být trvale hubenější, je na čase přejít na nový životní styl, který vás nebude omezovat, takže ho zvládnete dodržovat dlouhodobě.

Přesně takovému životnímu stylu vás naučí keto dieta. Dieta, na níž zhubly už spousty Čechů, včetně řady známých osobností. Funguje opravdu na každého, a to i díky tomu, že je personalizovaná. Autoři diety nedoporučují stejný jídelníček pro všechny, nabízí tři dietní plány.

Při ketodietě nehubnete svaly

Prozradil vám výpočet BMI nadváhu? Neberte toto číslo jako 100% pravdu. Výpočet totiž bere v úvahu pouze výšku a hmotnost, nadváha může výpočtem vyjít třeba i některým lidem s velkým množstvím svalové hmoty. A tohle je právě základní problém. Je důležité sledovat také to, čím je tvořené vaše tělo. Pokud začnete ubývat na váze, ale hubnete svaly, výsledek nebude ideální. Potřebujete hubnout tuky! Právě proto při keto dietě přijímáte dostatečné množství bílkovin, naopak se omezují sacharidy.

Netrpíte hlady a pochutnáte si

Dieta nemusí být omezující! Samozřejmě budete muset změnit svoje návyky, ale rozhodně není pravda, že byste si už nemohli dát nic sladkého nebo jste trpěli hlady – jen se prostě naučíte mlsat jinak. S dobře sestaveným jídelníčkem vás navíc nebudou přepadávat silné chutě na sladké. Nejedna recenze na ketodietu zmiňuje příjemné překvapení z množství jídla. Jíte každé zhruba tři hodiny, takže tělo nestíhá mít hlad. Důležitý je rovněž příjem tekutin, také ty vám pomohou předcházet hladu. Při keto dietě byste se měli naučit pít 2-3 l tekutin denně, samozřejmě neslazených.

Do proteinové diety je možné pustit se i na vlastní pěst, na internetu najdete řadu receptů a doporučení. Přesto doporučujeme se v začátku spolehnout na jídla připravená odborníky a zaplatit si raději připravený program. Naučíte se jíst pravidelně, dostatečně pít a nastartujete své hubnutí. Pak už budete pokračovat po vlastní ose.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient