Velká prsa mohou přinést i starosti. Nevěříte?

Majitelky malých nebo průměrně velkých prsou nepochopí. Život s velkými prsy není procházka růžovým sadem. Spíše naopak. Sport, nakupování i další oblasti života mohou být ovlivněny právě tím, jak moc velké poprsí žena od přírody dostala. Není pak výjimkou, že mnoho žen uvažuje v tomto případě i o zmenšení prsou. Cena se pak může zdát druhořadou, když se vezme v potaz, k jak moc velké změně v kvalitě jejich života dochází. 

S velkým poprsím přicházejí zdravotní problémy

Mohutná ňadra nemusí vždy být jen okrasou své majitelky, ale mohou negativně ovlivňovat její zdraví. Díky většímu zatížení páteře v důsledku větší hmotnosti prsou mají ženy velmi často problémy s:

 • bolestí hlavy a krční páteře
 • přílišným namáháním ramen a zad
 • nechtěným zadýcháváním

To, že nadměrně velké poprsí může být příčinou zdravotních problémů, uznávají i zdravotní pojišťovny. V některých případech mohou být tyto zákroky dokonce i proplaceny. Čeká vás však mnoho vyšetření o nezbytnosti zákroku, a hlavně dlouhý seznam na listině čekatelů. 

Pokud vám velká ňadra zhoršují kvalitu života, je jednodušší a rychlejší se objednat na soukromou kliniku plastické chirurgie. Za tu změnu to stojí. 

Ani pokožka není z velkých ňader nadšená 

Pokud si myslíte, že se zdravotními problémy to končí, není to pravda. Z nadměrných velikostí není nadšená ani pokožka pod ňadry. Mnoho žen trápí ekzémy nebo dokonce plísně.

 • Chcete-li se tohoto problému zbavit, je nutná důsledná hygiena v této oblasti. 
 • Doporučuje se také několikrát denně prostor pod prsy vysoušet. 
 • Dbejte i na čistotu podprsenky a její častou výměnu. 

Výběr správné podprsenky pomůže, ale problému nezbaví

Víte, že i dobře padnoucí podprsenka může udělat divy? Jak ji správně vybrat? Je to však jen dočasné řešení, které končí v okamžiku, kdy podprsenku sundáte. Dalším problémem je také to, že ne vždy se ve vaší velikosti najde podprsenka, která vám sedne, je kvalitní, a ještě se vám líbí. I cenové relace kvalitních podprsenek jsou dosti vysoké. Vysoká cena a zjištění, že vyšší zátěž se projevuje i v kratší životnosti spodního prádla, je jen dalším problémem, kterému musí ženy s velkým poprsím čelit. . 

Při výběru podprsenky dbejte na tyto 3 věci:

 1. Kvalitu: je lepší zajít do specializovaných obchodů se spodním prádlem.
 2. Široká ramínka: jsou v tomto případě lepší volbou než ta úzká. Tíha se na nich lépe rozloží a nebudou vás tlačit do ramen. 
 3. Kostice: ty dodávají prsům potřebnou oporu.

Velmi limitující zůstává i přístup ke sportům 

 • Prsa velmi často překážejí v provádění určitých cviků.
 • Běhání může být i při správném výběru podprsenky nepříjemné a bolestivé. V některých případech může být i pro majitelku značně nevyhovující i po estetické a psychické stránce. Skákající prsa nadchnou spíše ve filmech než v realitě. 
 • Plavání umožní oddechnutí a zároveň posílení namáhané páteři. Snažte se však o správný styl i provedení
 • Místo běhu je vhodná rychlá chůze. Pokud však hledáte kolektivní sport, jsou vaše možnosti velmi omezené. 

Proti gravitaci je i cvičení krátké 

Velká pevná prsa většinou zůstávají jen v říši ideálních přání nebo v rukou plastických chirurgů. V reálném životě je to spíše naopak. Prsa velmi brzy ztrácejí svoji elastičnost a pevnost. Ta pak dokáží potrápit nejednu majitelku. 

 • Cvičení dokáže prsa částečně zpevnit, ale gravitace je silnější. Velmi často se lze setkat s velkými, ale povislými prsy. 
 • Zmenšení prsou plastickou operací může být velkou pomocí. 
 • V rámci operace dojde většinou i k modelaci a tím i zpevnění. Ňadra nebudou tak neforemná, ale hlavně veliká. 

Budete moci žít život bez omezení. I bez nevhodných vtipů a komentářů týkající se vašich proporcí. 

Myslíte si, že mít velká prsa je v životě výhra? Nebo byste chtěly svoji velikost razantně změnit?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient