Vídeňská konference o migraci Vienna Migration Conference 2016 byla zahájena

Konference Vienna Migration Conference 2016 pořádaná Mezinárodním střediskem pro rozvoj migrační politiky (ICMPD) byla včera zahájena ve slavnostním sále rakouského Ministerstva zahraničních věcí. Generální tajemník ICMPD Michael Spindelegger popsal cíl konference na pozadí summitu OSN o uprchlících a migrantech, který se uskutečnil 19. září tohoto roku: “Chceme diskutovat a dostat výsledky newyorské deklarace pro uprchlíky a migranty na evropskou úroveň a vytvořit možné scénáře implementace, které by přinesly lepší řešení jak pro migranty, tak pro všechny státy, kterých se to týká.”

Při úvodním zasedání politici na nejvyšší úrovni jako například “komisař pro rozšíření” Johannes Hahn, nastupující předseda Rady Evropy, ministr zahraničních věcí Malty George W. Vella a generální tajemník Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Lamberto Zannier pronesli svá prohlášení. Spolu s odborníky, jako například evropským ředitelem Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Vincentem Cochetelem a Demetriosem Papademetriouem, uznávaným akademikem a emeritním předsedou ústavu pro migrační politiku Migration Policy Institute, budou ilustrovat nové perspektivy pro novou migrační politiku v Evropě.

Po zahajovacím projevu rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotky a poté, co oxfordský ekonom a poradce německé spolkové vlády Paul Collier přednese základní témata, bude vice než 200 mezinárodních účastníků na vídeňském paláci Hofburg hovořit o dvou klíčových otázkách: Na jedné straně ochrana uprchlíků v Evropě a její nutné vytvoření, na druhé straně mezinárodní spolupráce v kontextu společné evropské migrační politiky. V čele s ICMPD, se odborníci z akademické, politické i veřejné sféry a mezinárodní organizace navzájem podělí o své názory a analýzy.

Generální ředitel ICMPD vyzdvihl, že je pro budoucnost naprosto nezbytné “vytvořit nové komplexní modely, které budou zárukou bezpečné a spořádané migrace”. Kromě toho, že upozornil na význam “stanovení perspektivy ve vysílajících zemích prostřednictvím trvale udržitelného partnerství”. Nakonec zdůraznil, že Evropa může fungovat dobře pouze tehdy “pokud se bude chovat stabilně a jednotně, jak uvnitř, tak ve vztahu k okolí, pokud jde o její sousedy a země původu.” Spindelegger chápe Mezinárodní středisko pro rozvoj migrační politiky jako “platformu fungující v roli prostředníka mezi teorií a praxí a odborníky a politiky, kteří hledají způsoby pro vytvoření podmínek umožňujících skutečné zlepšení”.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient