Víte, co se děje ve vašem domě a jeho okolí?

Máte ponětí o tom, jaké problémy řeší vaši sousedi, nebo mezi vámi komunikace moc dobře nefunguje? Ať už bydlíte v paneláku či rodinném domku, sousedy si nevyberete, ale občas je potřeba se s nimi na něčem domluvit.senior-middle-school-993886_960_7201

Domluva se sousedy není vždy úplně snadná. Někteří se bavit nechtějí, jiní nemají čas a další nebývají moc často doma. V panelovém domě s jedenácti patry je naprosto normální, že ani neznáte všechny své spolubydlící, natož abyste na ně měli kontakt. A to je občas problém. Jen se zamyslete, co všechno se může přihodit:

  • Na chodbě přestalo fungovat světlo.
  • Od sousedů shora k vám teče voda.
  • Musíte se domluvit, kdo uklidí listí ze stromů na ulici.
  • Potřebujete zjistit, kdo udělal nepořádek u popelnic.
  • Ruší vás divoké párty, které sousedi pořádají.
  • Ve sklepě se přemnožily krysy.

Jak jen to dát svým sousedům vědět, aby se to dozvěděli i ti, co nečtou nástěnku, nebo nejsou momentálně doma?

Informujte sousedy a zjistěte, jaké problémy mají oni

S cílem usnadnit komunikaci mezi sousedy přichází projekt Sousede.cz. Jedná se o webový portál, který potěší společenství vlastníků bytových jednotek, nájemníky v panelových domech i majitele rodinných domků. Je určen všem, kteří chtějí zlepšit domluvu se svými sousedy.

Na portále si jednoduše založíte profil a udělat by to měli i vaši sousedé. Pak už spolu komunikujete elektronicky. Můžete si psát textové zprávy, posílat si fotografie, posílat si dokumenty. V případě panelových domů systém skvěle nahradí domovní nástěnku i schůze, na něž stejně polovina obyvatel nechodí.

Lidé jsou ochotnější otevřít webovou stránku a napsat zprávu, než shánět kontakt na souseda či jít připíchnout informaci dolů na nástěnku. Na Sousede.cz je neomezený prostor pro fotografie, dokumenty a zprávy. Kromě toho systém pomůže najít řešení různých právních problémů – jak je to s kouřením v domě a s plotem?

Zkuste se zeptat svých sousedů, zda by o komunikaci online formou měli zájem, protože pokud se zaregistrujete sami, trochu to ztrácí smysl. Ukažte jim portál Sousede.cz a třeba i vám poslouží k lepším sousedským vztahům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient