Vítězové 11. ročníku fotografické soutěže CGAP zachytili samostatnost, houževnatost a inovaci

CGAP dnes oznámila vítěze fotografické soutěže ročníku 2016, kterým se stal Zay Yar Lin z Myanmaru. Vítězná fotografie s názvem „Podej pomocnou ruku“ byla vybrána z více než 3 000 kandidátů ze 70 zemí za svou úchvatnou kompozici a jemné zobrazení dívky, která pomáhá otci s výrobou keramiky na prodej.

Tato fotografie byla pořízena v obci Twante nedaleko fotografova domova v Yangonu. Lin prozradil, že ačkoliv je profesně námořníkem, fotografování je jeho opravdovou vášní. Uvedl: „Jsem přesvědčen, že fotografie umožňují lidem vidět a cítit. Velmi rád zachycuji lidskou kulturu, místa a každodenní život.“

Ačkoliv je keramika z Twante známá v celém Myanmaru a velmi žádaná, mladší generace nadále vyhledává životní příležitosti mimo tuto obec. Porotci okomentovali způsob, jakým tato fotografie zachycuje předávání ceněné, ale potenciálně zanikající dovednosti z jedné generace na druhou.

Prohlédněte si vítězné fotografie >>

Dvě miliardy lidí na světě nemá přístup k základním finančním službám jako spořící účet a kredit. Stále více se ukazuje, že finanční začlenění je klíčovým prvkem pro mnoho Cílů udržitelného rozvoje, které OSN přijala pro řízení světového rozvoje, ke kterým patří podpora kvalitního vzdělávání a prosazování rovnosti pohlaví. Již 11 let vyhledává každoroční fotografická soutěž CGAP originální a působivé obrázky, které ukazují vliv finančního začlenění na život lidí ve světě.

Fotografická soutěž CGAP 2016 vyzvala k zasílání prací ve čtyřech klíčových oblastech, které jsou instrumentální pro pokrok ve finančním začleňování: (1) Mobilní peníze a inovace v digitálním finančnictví; (2) Ekonomická nezávislost žen; (3) Houževnatost; a (4) Malé podnikání. V komisi porotců zasedli Nicole Cappello, hlavní manažerka fotografie z National Geographic; Emily Epstein, vizuální editorka The Atlantic; a Indira Williams Babic, hlavní kameramanka a fotografka internetového mediálního muzea Newseum.

Tyto tři porotkyně se podělily o své myšlenky během výběrového procesu.

Nicole Cappello uvedla, že „pohled na hrdost, houževnatost a vytrvalost lidí z celého světa vzbuzoval pokoru.“

Emily Epstein poznamenala, že „taková forma práce je něco, co v tiskové agentuře nenajdete. Je to o respektu k osobám, které odpovídají za svůj osud.“

Indira Williams Babic řekla, že „fotografie je jedním z nejsilnějších prostředků, kterým můžeme přednést příběh. Schopnost sdělit příběh pomocí obrázků, což je přístupné pro všechny, je dobrým způsobem na prohlubování vašeho poslání.“

Vítěz hlavní ceny za rok 2016 získá poukaz na fotografické zařízení v hodnotě 2 000 USD a jeho vítězná fotografie bude vystavena na jumbotronu na Times Square v New Yorku.

Vítěz hlavní ceny a finalisté :1480427310_11

Vítěz: Podej pomocnou ruku – Zay Yar Lin, Myanmar

Druhé místo: Život ve vodě – Sujan Sarkar, Indie

Třetí místo: Rodina farmáře – Pyae Phyo Thet Paing, Myanmar

Tematičtí vítězové

Mobilní peníze a digitální finančnictví: Kokosová farma – Eakarin Ekartchariyawong, Thajsko

Ekonomická nezávislost žen: Plovoucí život – Md. Zakirul Mazed, Bangladéš

Houževnatost: Sen o poražené neschopnosti – Faisal Azim, Bangladéš

Malé podnikání: Výrobce ozdobných deštníků – Agung Lawerissa Setiawan, Indonésie

Regionální vítězové

Afrika: Představivost – Wim Opmeer, Keňa

Východní Evropa a Střední Asie: Felting – Bülent Suberk, Turecko

Východní Asie a Pacifik: Využití staré TV – Ly Hoang Long, Vietnam

Latinská Amerika a Karibik: Warmi Jilaqata 3 – David Martin Huamani Bedoya, Peru

Střední Východ a Severní Afrika: Sacré Sacrifice (Posvátná oběť) – Brahim Faraji, Maroko

Jižní Asie: Zodpovědnost – Sujan Sarkar, Indie

CGAP (Consultative Group to Assist the Poor) je globálním partnerem více než 30 předních organizací, které usilují o zmírnění chudoby. CGAP vyvíjí díky praktickému výzkumu a aktivnímu zapojení inovační řešení s pomocí poskytovatelů finančních služeb, zákonodárců a sponzorů. Organizace CGAP sídlí v budově Světové banky a spojuje pragmatický přístup k rozvoji zodpovědného trhu s prokazatelnou prosazovací platformou ke zlepšení přístupu k finančním službám, které lidé v nouzi potřebují ke zlepšení svého života. Více informací najdete na webových stránkách www.cgap.org.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient