Všichni cukrovkáři, kteří si musejí aplikovat inzulin, jistě potvrdí, že se jedná o velmi nekomfortní záležitost. Naštěstí už nežijeme v dobách, kdy se tato důležitá látka podávala za pomoci kovové stříkačky a jehly s nutností ji vyvářet. Elegantní inzulinová pera s tenkými jehlami se postarají o téměř bezbolestnou aplikaci.
Zvládnou to i děti
Inzulínová pera vám celý tento nepříjemný proces výrazně usnadní. Díky svému provedení a snadné manipulaci si mohou podávat inzulin i děti samy. Jakým způsobem pera fungují? V prvé řadě se doporučuje střídat místa aplikace, a to paže, stehna, břicho a hýždě. Pokud byste inzulin aplikovali stále do stejného místo, vznikly by bouličky, z nichž by se inzulín špatně vstřebával. Na inzulinovém peru si nastavíte požadovanou dávku inzulinu. U mnohých per jsou už tyto dávky přednastavené. Následuje vpíchnutí inzulínové jehly do podkoží a zmáčknutí pístu pera. Počkáte 5-10 sekund, aby inzulin rankou nevytekl. Poté můžete vytáhnout jehlu.
Čím se vyznačují inzulínové jehly?
Jedná se o nezbytný spotřební materiál, bez něhož je aplikace inzulínu nemožná. Tato pomůcka je tvořena oboustrannou jehlou, která je umístěna ve středu plastového uzávěru opatřeného závitem. Ten se našroubuje na adaptér inzulínového pera, následkem čehož je perforován uzávěr zásobníku inzulínu. Druhým koncem jehly se provádí vpich. Inzulínové jehly se od sebe liší délkou, průměrem a tloušťkou stěny.
Kompatibilní použití
Jehly jsou zpravidla univerzální, proto je možné je použít téměř na jakékoliv inzulínové pero. Při jejich výrobě se dbá na silikonový nepřilnavý povrch zajišťující bezbolestný vpich a eliminující vznik negativní reakce pokožky. Bolestivost snižuje také tenkostěnná technologie, díky čemuž je podpořen větší průtok a není zapotřebí takové síly v místě vpichu.