Léčba artrózy kmenovými buňkami

I když se o své zdraví staráte, s přibývajícím věkem se některým změnám v organismu nevyhnete. Je to především artróza, která postihuje klouby. Může být nepříjemná a také bolestivá. Jaké existují možnosti její léčby? Zajímá vás téma „kmenové buňky artróza„?

Léčba kloubů

Ve zdravém jídelníčku by neměla chybět výživa pro klouby, které ve vyšším věku trpí opotřebením, degenerací chrupavky nebo vznikem kostních výrůstků. Dochází ke ztuhlosti kloubu, případně i ztrátě pohyblivosti. Dá se říct, že artróza kloubů postihuje téměř všechny osoby nad 60 let. Pokud se již toto degenerativní onemocnění vyskytne, je třeba nasadit účinnou léčbu.

Když klouby bolí

Artrózu zcela vyléčit nelze, je ale možné ji zpomalit či zastavit. Lékař většinou naordinuje analgetika proti bolesti, dále léky podporující obnovu chrupavky, přiměřený pohyb nebo redukci hmotnosti v případě, že pacient trpí nadváhou. V těžších případech je třeba operativní zákrok, a to hlavně artroplastika, neboli náhrada nemocného kloubu, případně artrodéza, což je znehybnění kloubu.

Další možností jsou kmenové buňky. Platí, že čím dříve se s léčbou začne, tím lepší jsou její výsledky. Pacient by proto v případě bolestivých kloubů neměl otálet, ale vyhledat odbornou pomoc, aby mohla být léčba kloubů zahájena.

Sérum z vlastní krve

Kmenové buňky se získávají z tukové tkáně případně krve a aplikují se přímo do postiženého kloubu formou obstřiku. Pokud se pro aplikace kmenových buněk používá vlastní krev pacienta, odebere jí se asi 60 ml. Z ní se pak vytváří sérum pro nemocný kloub. Léčba artrózy kmenovými buňkami se provádí ambulantně bez nutnosti anestezie. Samotná injekce séra je nebolestivá, člověk ale může cítit v místě kloubu určitý tlak, který brzy odezní. Je však třeba po aplikaci dodržet jeden den klidový režim, nejezdit na kole, neběhat a vyhnout se návštěvě sauny či třeba solária.

1 názor na “Léčba artrózy kmenovými buňkami”

  1. Tereza Jumrova

    Dobry den, zajimalo by mne , zda k teto lecbe hradi neco vzp. A pokud ne, kolik to stoji.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient