Investujte do zlata

Začínáte uvažovat o tom, že své úspory investujete, ale nejste si jisti investičním nástrojem? Tak vám s tím rozhodováním trošku pomůžeme. Právě volba vhodného investičního nástroje je totiž nesmírně důležitá.
Volbu investičního nástroje v žádném případě neuspěchejte. A v potaz vezměte všechny faktory. Jiné komodity jsou vhodné pro investování v době ekonomického růstu, jiné v době inflace. Vyloženě protiinflační jsou všechny nástroje, které si v dlouhodobém horizontu udržují stálou cenu. V jejich čele se už nějakou dobu drží investiční zlato.

Stálá cena zlata

U investorů, kteří s investováním již mají nějaké zkušenosti, je jedním z hlavních parametrů hovořících ve prospěch tohoto drahého kovu obzvláště v dlouhodobém horizontu stálá cena zlata. Proto také zlato tak dobře odolává právě inflaci. Zlato má ale nad ostatními investičními nástroji, jako jsou nemovitosti, umělecká díla a další drahé kovy, navrch i proto, že jeho koupi nenavyšuje daň z přidané hodnoty. 21 procent v závislosti na výši investice rozhodně nemusí být zanedbatelná částka, která zůstává v investorově kapse.

Do čeho investovat?

Drobní střadatelé si oblíbili zlaté mince. U těch větších jsou oblíbené spíše zlaté slitky. Problémem je, že ty žádná česká mincovna nevyrábí. Jejich producentem však není ani žádná slovenská mincovna. A to nejenom snižuje dostupnou nabídku, ale také zvyšuje cenovou škálu jednotlivých produktů, která se u jednotlivých prodejců může lišit o více než deset procent.

Neplaťte za zlato víc, než musíte

Češi tak platí při nákupu zlatých slitků víc než Němci nebo Rakušané. Naprosto zbytečně, jak upozorňuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ A radí jak se tomuto problému vyhnout. Sledovat cenu zlata na komoditní burze, srovnávat i ceny jednotlivých prodejců a nakupovat u takových, kteří jsou levní a na trhu působí již několik let. Oplatí se vám to i při nákupu menších slitků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient