Schwarzmüller Group má nového ředitele

Roland Hartwig

Schwarzmüller Group jmenuje nového generálního ředitele

Generální ředitel společnosti Schwarzmüller Group, Jan Willem Jongert, opouští společnost. Správní rada předního hornorakouského výrobce užitkových vozidel jmenovala jeho nástupcem bývalého provozního ředitele Rolanda Hartwiga. Zprávu zveřejnil předseda představenstva Dr. Johannes Hochleitner dnes, v úterý 2. února, v sídle společnosti ve Freinbergu, v blízkosti Schärdingu. Hochleitner uvedl, že Hartwig se osvědčil jako zkušený manažer, který je schopen převzít plnou odpovědnost za řízení bez jakéhokoli přerušení.

Nový generální ředitel Roland Hartwig byl na podzim roku 2015 jmenován provozním ředitelem. Převezme plnou odpovědnost za společnost Schwarzmüller Group s okamžitou platností. Předseda představenstva zdůraznil, že toto rozhodnutí bylo velmi moudré, a to s ohledem na Hartwigovu osobnost a plánovaný záměr společnosti pro rozvoj podnikání až do roku 2020. V návaznosti na úspěšné přeorientování prodeje pod Jongertovým vedením se nyní společnost Schwarzmüller zaměří na mezinárodní produkci s cílem rozvíjet obrovský potenciál tohoto odvětví. Společnost si Hartwiga vybrala pro jeho reputaci vyhledávaného odborníka na průmyslovou výrobu užitkových vozidel a také na základě jeho mezinárodních zkušeností.

Hartwig uvedl, že je potěšen důvěrou společnosti, a že se hodlá ujmout své nové role s pevnou jistotou. Společnost je v dobré pozici, a má velkou příležitost k růstu, a to na trhu, ve výrobě i ve vývoji. Hartwig se narodil v roce 1966. Vyučil se strojníkem, a poté v roce 1990 absolvoval obor Strojírenství na Univerzitě aplikovaných věd v Regensburgu. Od roku 1992 působil ve společnosti Linde Material Handling. Ve své poslední pozici byl provozním viceprezidentem a vedoucím hlavního pracoviště společnosti Linde v Aschaffenburgu.

Předseda správní rady poděkoval odcházejícímu generálnímu řediteli Jongertovi za jeho oddanost společnosti Schwarzmüller Group. Jongert je první manažer, který nepochází z rodiny vlastníků skupiny. Velmi rychle se ve společnosti uvedl, a svou dráhu do roku 2020 nastínil koherentní strategií a dosažením několika prvních milníků. Růst o více než 30 procent za dva a půl roku, vstup na nové trhy a nová těžiště tržeb v produktovém portfoliu, to jsou jasné důkazy jeho úspěchu, řekl Hochleitner. Jongert nás opouští na svou vlastní žádost, aby se věnoval novým výzvám.

Schwarzmüller Group je jedním z největších komplexních dodavatelů užitkových nákladních vozidel v Evropě, působí v 19 zemích, převážně v regionu střední, jihovýchodní a východní Evropy. Jako lídr v oblasti inovací a technologií určuje společnost Schwarzmüller standardy tohoto odvětví, a díky svým více než 140 letům zkušeností se specializuje na individuální řešení v oblasti dopravy. K nejdůležitějším odvětvím, ve kterých užitková vozidla Schwarzmüller nacházejí využití, jsou dálková doprava, stavební a ropný průmysl, potravinářský a dřevařský průmysl. V roce 2014 vyrobila společnost Schwarzmüller více než 7000 užitkových vozidel, měla kolem 2000 zaměstnanců a obrat přes 272 milionů EUR. Kromě svých výrobních závodů v Rakousku (Hanzing), České republice (Žebrák) a v Maďarsku (Budapešť), nabízí společnost také síť téměř 350 servisních center po celé Evropě.

Fotografie najdete na adrese: http://www.ots.at/pressemappe/15671/

Další informace poskytne:

Mag. Michael Prock, Prock+Prock Marktkommunikation GmbH, tisková mluvčí

Rochusgasse 4, A-5020 Salzburg, Rakousko?

E-mail: mp@prock-prock.at, Tel.: +43 662 821155 0

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient