TPA Horwath již popáté pořádá konferenci „Energy Tomorrow“ (Energie zítra) – přehled událostí v odvětví obnovitelných zdrojů energie
Ráno 11. dubna 2016 se odborníci již popáté věnovali výhradně pohledu do budoucnosti. Také letos uvedli renomovaní experti, například Univ. Prof. Karl Rose, ředitel aliance World Energy Council a odborníci z Klimaticko-energetického fondu a ze společností TPA Horwath, Pöyry a Schönherr, vysoce kvalitní prezentace. Tím vytvořili dokonalou platformu pro profesionální výměnu a tvorbu sítí.
Konference Energy Tomorrow 2016 se konala v prostorách „Wolke 19“ ve vídeňské výškové budově Ares Tower pod titulem „Energetická revoluce – Quo Vadis?“. Akce se zúčastnilo více než 120 hostů. „Jsme rádi, že se konference Energy Tomorrow stala měřítkem pro výměnu nápadů a tvorbu sítí“, říká Karin Fuhrmann, daňová poradkyně, partner společnosti
TPA Horwath a iniciátorka této události v průmyslovém odvětví obnovitelných zdrojů energie.
Univ. Prof. Karl Rose, mezinárodně uznávaný energetický expert a ředitel aliance World Energy Council, uvedl hlavní projev s názvem „Konference Organizace spojených národů o změně klimatu v Paříži a její dopad na energetickou politiku a trhy v Evropské unii“. Rose poskytl návštěvníkům pohled na výzvy a cíle, jimž bude Evropská unie v blízké budoucnosti čelit. Jedná se o zvyšování energetické účinnosti a cíle v oblasti energetiky a klimatu navrhované pro rok 2030.
Cíle v oblasti energetické účinnosti a úspor energie jsou ohroženy
Rose uvedl několik zásadních a důležitých kroků, které je třeba v Evropské unii brzy provést, aby bylo dosaženo cílů v oblasti energetiky a klimatu. Podle jeho názoru je mimo jiné nutné, aby Evropská energetická unie lépe zvládala řešení problémů a aby dále investovala do výzkumu a vývoje, neboť současné investice jsou příliš nízké ve srovnání s poskytnutými dotacemi. Dále je nutné změnit myšlení obyvatelstva. „Systematické myšlení je rovněž nezbytné, ale bohužel není vždy k dispozici,“ dodal Rose. Když z publika zazněla klíčová otázka, jak bychom měli těchto cílů dosáhnout, odpověděl Rose věcně: „Tak otázka nezní. My těchto cílů dosáhneme. Otázka je, kolik nás jejich dosažení bude stát“.
Odborníci ze společnosti TPA Horwath a z advokátní kanceláře Schönherr vysvětlili ekonomický a právní rámec týkající se různých alternativních forem energie v Rakousku, stejně jako ve střední a jihovýchodní Evropě. Wojciech Sztuba, partner společnosti TPA Horwath Polsku, informoval publikum o aktualizaci schématu podpory větrné energie v Polsku. Ve své prezentaci Sztuba zmínil předpoklady pro aukční model a hlavní související problémy, které jsou s ním spojené. Poukázal na možnou revizi aukčního modelu a vysvětlil nový zákon o investicích do větrné energie, který by mohl být přijat již v dubnu 2016.
Jiří Hlaváč, partner společnosti TPA Horwath v České republice, popsal sektor solární energie v ČR, nejprve z historického hlediska a poté z právního hlediska. Zmínil dva typické příklady ilustrující dopad změn v dotačních a daňových předpisech.
Bernd Rajal, partner společnosti Schönherr, se ve své prezentaci věnoval zejména současnému legislativnímu rámci EU v oblasti obnovitelných zdrojů energie a energetické účinnosti v zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Horst Dullef z mezinárodní konzultační a inženýrské společnosti Pöyry uvedl prezentaci s názvem „Energetická účinnost – nutnost nebo hezká věc“. Povzbudil firmy, investory a soukromé osoby k položení právě této kritické otázky s ohledem na budoucí projekty.
Příklady osvědčených postupů pro energetickou účinnost v oblasti modelové rekonstrukce v Rakousku prezentoval Ingmar Höbarth, generální ředitel Klimatického a energetického fondu zastřešujícího mnohostranný a prakticky orientovaný program konference Energy Tomorrow. Podobně jako předchozí řečníci uvažoval o absolutní nutnosti změny paradigmatu ve stávajících spotřebitelských vzorcích chování firem, institucí i soukromých osob.
***
Čísla a fakta o společnosti TPA Horwath:
TPA Horwath je jednou z předních společností specializovaných na daňové poradenství a auditorské služby v Rakousku, stejně jako i ve střední a jihovýchodní Evropě. Zaměstnáváme přibližně 500 pracovníků ve dvanácti pobočkách v Rakousku.
Kromě našich kanceláří v Rakousku má TPA Horwath Group pobočky v deseti zemích (Albánie, Bulharsko, Chorvatsko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika a Maďarsko). Pro společnost TPA Horwath Group pracuje celkem zhruba 1000 zaměstnanců v jedenácti zemích.
Naše služby se zaměřují na daňové poradenství, audity a poradenství.
Další informace najdete na našich webových stránkách: