Protipožární dveře jako pojistka ochrany zdraví, života a majetku

Zabezpečením a zajištěním majetku bychom se mohli vyhnout nepříjemným katastrofám, přírodním živlům, nebo zabránit vstupu nezvaných hostů. Nemovitosti si tak chráníme bezpečnostními zámky, obrannými prvky, provádíme pravidelné revize komínů, pořizujeme si hasicí přístroje. Také proti povodním se dají podniknout jistá opatření. Nezapomínejme na podstatné detaily, jako jsou protipožární dveře. Pokud vlastníme hotel nebo prostory, kde se pohybují zaměstnanci a hosté, pořízení takových dveří je dokonce naší zákonnou povinností. Na tuto skutečnost myslí hned několik zákonů a vyhlášek o požární ochraně, které se aplikují například ve zdravotnictví, vězeňství, školství, ubytovacích a stravovacích zařízeních. Důvody jsou logicky nasnadě: ochrana majetku, zdraví a životů našich i ostatních obyvatel.

Pořizujeme si bezpečnostní protipožární ocelové dveře

Pokud si chceme opatřit bezpečnostní protipožární ocelové dveře, můžeme si vybírat podle více kritérií. Důležitým měřítkem jsou rozměry zárubní, které mají být rovněž z oceli. Norma dokonce stanoví, že zárubně a dveře musejí pocházet od stejného výrobce. Zvolit se dají jednokřídlové protipožární dveře, nebo dvoukřídlové protipožární dveře. Zajímavostí je, že existují funkční bezpečnostní protipožární dveře, které jsou prosklené a jejich design nenarušuje celkový vzhled interiéru provozovny nebo školského či zdravotnického zařízení. Ve vězeňství se logicky prosklené protipožární dveře nedoporučují…

Bezpečnostní protipožární dveře s rozlišením podle odolnosti

Dalším podstatným měřítkem, podle kterého si vybíráme vhodné bezpečnostní ocelové protipožární dveře, je odolnost. Ta je označována zkratkami od EW 15 DP1 až EW 90 DP1, případně EI 15 DP1 až EI 90 DP1E. K dispozici jsou protipožární dveře mnoha typologií, a to jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé. Stejně tak se dají pořídit ocelové protipožární dveře bez konkrétní požární odolnosti různých rozměrů, včetně atypických. Atypické protipožární dveře se vyrábějí podle přání zákazníka a od zadaných měřítek se odvíjí i cena. Sortiment internetového obchodu BB-Kovo s.r.o. obsahuje ocelové protipožární dveře s mnoha modifikacemi, jež jsou vyráběny například ve zvukotěsném a kouřotěsném provedení, s elektromotorickými a elektromechanickými zámky, samozavírači a koordinátory. Ve vlastním zájmu se neváhejte poradit s odborníky před koupí bezpečnostních protipožárních dveří.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient