Spoluzakladatel firmy PayPal a investor do Facebooku, Peter Thiel, poskytne investici evropské finančně technologické společnosti Deposit Solutions

Peter Thiel, průkopník ze společnosti Fintech, spoluzakladatel firmy Paypal a první externí investor do Facebooku, investoval do společnosti Deposit Solutions GmbH, se sídlem v Hamburku, která je první platformou v Evropě pro prodej spořících produktů založenou na otevřené architektuře.

Jeho investice je přídavek k finanční investici na další růst, kterou firma získala v září od předního německého finančního investora, firmy FinLab AG. Výše této investice byla 6,5 miliónu eur.

Mezi stávající investory firmy patří jednak nadnárodní investiční kapitálová společnost e.ventures, která je prvním institucionálním investorem firmy a také andělští investoři Stefan Wiskemann, Stefan Glänzer a Christoph Linkwitz.

Současné financování slouží na podporu celoevropského rozšíření firmy Deposit Solution a její jedinečné platformy ZINSPILOT založené na otevřené architektuře.

Deposit Solutions: Otevřená architektura pro prodej spořících produktů drobným střadatelům po celé Evropě

Thiel je nejznámější svými investicemi do firem, které nabízí přelomové technologie. Cílem společnosti Deposit Solutions je změnit evropský trh se spořícími účty, jehož hodnota je 9 biliónů eur, a to prostřednictvím jedinečné mezibankovní (b-to-b) platformy. Technologie firmy Deposit Solutions, kterou společnost vyvíjí již několik let od svého založení v roce 2011, umožňuje evropským bankám, které nabízí spořící produkty (takzvané produktové banky) zařadit své nabídky do platformy založené na otevřené architektuře a současně umožňuje bankám pro drobné klienty (takzvané klientské banky) prodávat spořící produkty nabízené ostatními bankami na této platformě svým vlastním klientům. Hlavní inovace spočívá v tom, že zákazníci bank mohou využívat všechny nabídky na spoření ostatních bank a stačí jim k tomu jen jeden účet u klientské banky a nemusí si zakládat nové účty v dalších bankách.

Toto jedinečné řešení je tak výhodné pro všechny zúčastněné: Banky orientované na koncové spotřebitele tak mohou svým zákazníkům nabízet ty nejlepší úrokové sazby, aniž by přitom riskovaly ztrátu zákazníka ve prospěch banky, která nabízí nižší úrok. Kromě toho získávají možnost využít svou nevyužitou hotovost. Střadatelům stačí mít pouze jeden hlavní bankovní účet u své banky a mohou si snadno vybudovat celé portfolio spořících produktů podobně jako když kupují akcie nebo jiné investují do podílových fondů. Banky které potřebují získat hotovost od střadatelů tak získají okamžitý přístup k širokému spektru zákazníků, které mohou oslovit bez drahého marketingu a bez nutnosti provozovat vlastní infrastrukturu na jednotlivých místních trzích.

Technologie, která revolučním způsobem mění trh a přináší střadatelům a bankám řadu výhod

Tato platforma běží na prověřené technologii. Firma Deposit Solutions od roku 2011 spravuje vklady ve výši převyšující 1 miliardu EUR, a to prostřednictvím různých mezibankovních (b-to-b) aplikací. Navíc firma Deposit Solutions představila v roce 2014 svou vlastní značku ZINSPILOT, jejímž prostřednictvím jsou jednotlivé nabídky spořících produktů inzerovány přímo německým střadatelům.

Zakladatel Tim Sievers vysvětluje: „Do oblasti spořících produktů v drobném bankovnictví zavádíme to, co je již u ostatních bankovních produktů, jako jsou investiční fondy či hypotéky, standardem – otevřenou architekturu, která umožňuje okamžitý přístup k nejlepším nabídkám a produkty v oblasti termínovaných vkladů. Prostřednictvím této inovace umožňujeme bankám dále zlepšovat kvalitu služeb a nabízíme jim možnost efektivního využití jejich nabídky v oblasti spořících produktů. Navíc naše služba umožňuje vytvoření jednotného, přeshraničního evropského bankovního trhu, což je to po čem politici a orgány státního dozoru volají.“

Peter Thiel dodává: „Díky svému jedinečnému přístupu tak společnost Deposit Solutions revolučním způsobem mění trh drobného bankovnictví a vytváří skvělé výhody jak pro střadatele tak pro banky. Nabízí jasnou, konkurenční alternativu na své vlastní technologii a s potenciálem stát se novou platformou pro evropský trh spořících produktů.“

O společnosti Deposit Solutions GmbH

Deposit Solutions GmbH je inovativní firmou na poli finančních technologií, která provozuje platformu pro správu spořících produktů v Evropě, založenou na otevřené architektuře. Od roku 2011 tato firma se sídlem v Hamburku již zprostředkovala vklady do spořících produktů ve výši převyšující 1 miliardu Eur, a to prostřednictvím různých mezibankovních (b-to-b) aplikací. Naše technologie umožňuje bankám získávat nové klienty prostřednictvím nabídky svých spořících produktů na platformě založené na otevřené architektuře. Ostatní banky, které naší platformu využívají, mohou tyto nabídky přímo nabízet svým zákazníkům bez toho, aniž by si museli zakládat nový bankovní účet v jiné bance. Navíc firma Deposit Solutions pod svou vlastní značkou ZINSPILOT nabízí vybrané spořící produkty svých partnerů přímo střadatelům.

Přetisk článku je možný zdarma.

Kontakt pro tisk

Neele Wulff

redRobin. Strategic Public Relations GmbH

Tel.: +49-(0)40-692-123-23, email: wulff@red-robin.de

Zdroj: Deposit Solutions GmbH

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient