Umění dovolených na poslední chvíli

dovolená, last minute

Už jste si někdy zařizovali last minute dovolenou, nebo chcete mít vždy všechno vyřízené pěkně s předstihem? Jestli jste spíš pro druhou možnost, určitě čtěte dál. Plánování na poslední chvíli má totiž spoustu výhod.

Myslíte si, že last minute zájezdy jsou vhodné jen pro jednotlivce nebo páry, které nejsou vybíravé? Jste na omylu. I rodina s dětmi si v nabídce zájezdů na poslední chvíli vybere, a o to víc ušetří. Právě ušetřené peníze jsou hlavním důvodem, proč lidé s rezervací čekají až do doby několik dnů před odjezdem. Hotely se snaží prodat zbývající pokoje a stejně tak cestovní kanceláře nechtějí, aby jim na zájezdech zbývala místa. Proto je nabízí pod cenou – například při last minute Řecko v čtyřhvězdičkovém hotelu Rethymno Le Grand Blue ušetříte 20 % z ceny (a to jsou čtyři tisíce korun… Na jednoho!). Na poslední chvíli jsou pochopitelně levnější i letenky. Jenže není to jen o penězích.

Žijete okamžikem

Spousta lidí tvrdí, že si užívají to půlroční těšení na zaslouženou dovolenou. Nicméně pokud se neustále těšíte na něco, co bude za pár měsíců, nestíháte žít přítomným okamžikem. Když si vyberete na poslední chvíli, nebudete muset čtvrt roku předem přemýšlet, co všechno si zabalíte s sebou.

Rozhodnutí na poslední chvíli vám navíc dodá pocit svobody. Je to tak nějak mnohem víc vzrušující, cítíte se mladí a bezstarostní, i když tomu tak třeba už dávno není. A navíc neztrácíte spoustu času zbytečným plánováním, co kde a jak bude. Na to prostě nezbývá čas.

Obavy jsou zbytečné

Spousta lidí se bojí, že na poslední chvíli nenajdou vyhovující zájezd. V době internetu jsou ale tyhle obavy zcela zbytečné. Sednete k počítači, otevřete nějaký vyhledávač zájezdů a hned na vás vykoukne spousta pobytů. Zkusit to můžete na srovnávači cen zájezdů NewTravel.cz. Mají tam přímo kategorii pro last minute zájezdy do různých zemí po celém světě. Na poslední chvíli se dá odcestovat i za exotikou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient