Stínící prvky na dům v podobě venkovních žaluzií a rolet zvyšují komfort bydlení

Na rodinném domě se dá neustále něco vylepšovat. Zajímavým prvkem, který se dá použít, jsou venkovní žaluzie, potažmo rolety. Jedná se o systémy, jež přinášejí celou řadu výhod, o nichž se dozvíte v tomto článku.

Rolety versus žaluzie

Pokud zvolíte venkovní hliníkové rolety, máte možnost si kdykoliv zcela zatemnit místnost. Slouží zároveň i jako ochrana před vniknutím cizích osob. Nevýhodou může být fakt, že se nedají naklápět, což je ostatně předností venkovních žaluzií. Ty lze nasměrovat dle toho, jakou intenzitou chcete dovnitř domu propouštět venkovní světlo.

Dokonalé odstínění světla a slunečních paprsků

Obě varianty jsou z hlediska schopnosti stínit mnohem účinnější nežli vnitřní žaluzie. A také u nich lze spatřovat tu výhodu, že v létě při jejich použití nedochází k tak velkému oteplování vzduchu v místnostech, neboť lépe nežli vnitřní žaluzie odráží sluneční paprsky.

Pohodlná manipulace

Další předností, kterou se venkovní žaluzie i hliníkové rolety mohou pyšnit, je snadné ovládání. Zvláště tehdy, pořídíte-li si je s elektrickým ovládáním. Pak už jen stačí stisknout dálkový ovladač, případně tlačítko, které je nainstalované přímo v domě u ostatních vypínačů. Ani manuální ovládání však u moderních žaluzií a rolet není nikterak náročné.

Moderní architektonický prvek

Pro venkovní hliníkové rolety a žaluzie hovoří také architektonické hledisko. Při volbě vhodného typu systému a barevného sladění lamel s venkovní fasádou se mohou stát výrazným estetickým prvkem, který obohatí vzhled vašeho domu. Koneckonců tím dojde ke zvýšení celkové hodnoty nemovitosti, což oceníte v případě, že v budoucnu dům budete prodávat. Z hlediska ceny jde sice o investici v řádech tisíců korun, ale minimálně z výše uvedených důvodů se rozhodně vyplatí.

Pokud hledáte další inspiraci, jak vylepšit váš dům, možná vás zaujmou také křídlové automatické brány, díky nimž snadněji vjdete s vozem na pozemek, aniž byste museli vystupovat z auta.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient