Investice do anhydritových podlah se vyplatí

průmyslová hala

Plánujete rekonstrukci interiéru, případně se pouštíte do výstavby nového rodinného domu? V takovém případě řešíte spoustu otázek, například jakou podlahu zvolit, aby naplňovala vaše očekávání. V posledních letech se obrovské popularitě těší anhydritové podlahy, které znáte možná také pod názvy jako lité či sádrové podlahy. V podstatě se jedná o směs se síranem vápenatým, vodou a pískem.

Pokud se řekne anhydritová podlaha, každý si pod ní představuje něco jiného. Samonivelační potěr se vyznačuje perfektními vlastnostmi, díky nimž je dosaženo vynikajících výsledků. Anhydritové podlahy jsou označovány za nástupce betonových podlah, jež se používají od pradávna.

Anhydritové podlahy do domů i bytů

S anhydritovými podlahami pochodíte nejen při výstavbě rodinných domů, ale dokonce i bytů. Oblíbené jsou mimo jiné i v komerčních objektech a veřejných budovách. Lité podlahy se ve stavebním průmyslu dostaly do popředí právě díky svým výhodám, jichž je hned několik.

Pokud bychom měli lité podlahy porovnat s těmi betonovými, tak se chlubí hladkým a pevným povrchem bez dilatačních spár. Položit na ně můžete v podstatě jakoukoliv podlahovou krytinu – od plovoucí podlahy přes dlažbu až po vinylovou podlahu. Záleží pouze na vašich představách.

Lité podlahy nevyžadují tolik práce

Jestliže plánujete pustit se do anhydritových podlah svépomocí, nemusíte se ničeho bát, protože aplikace je jednoduchá a fyzicky nenáročná. Výsledku se dočkáte poměrně rychle, přičemž realizace lité podlahy v jednom pokoji zabere pár hodin.

Stejně tak vás potěší, že nemusíte čekat několik dnů, než na podlahu vstoupíte. Po litých podlahách můžete chodit klidně hned na druhý den a po pěti dnech ji můžete s klidným svědomím zatížit nábytkem a dalšími věcmi. O litých podlahách byste měli uvažovat také v okamžiku, pokud plánujete podlahové vytápění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient