Swardman – české vřetenové sekačky

Swardman zahájil výrobu české vřetenové sekačky Edwin

Atraktivní vřetenová sekačka Edwin přináší na evropské zahrady precizní střih trávníku

– Promyšlená celokovová konstrukce přináší vysokou spolehlivost a dlouhou

životnost

– Super tichý chod, snadná ovladatelnost zajistí potěšení z anglického trávníku

– Zákaznická konfigurace (barvy, materiály, doplňky, příslušenství…)

– Cena od 39.995,- Kč do 170.000,- Kč

Zcela nový Swardman Edwin přijíždí na české zahrady a trávníky. První česká benzínová vřetenová sekačka na trávu po několika letech vývoje přichází do sériové výroby.Nejtišší benzínová sekačka na světě dokáže i z obyčejného trávníku během 8 týdnů udělat pravý anglický pažit. Swardman jako jediný výrobce na světě nabízí v hobby segmentu možnost vlastní konfigurace sekačky na míru.

„Edwin je sekačka, kterou jsme konstruovali pro mě a mně podobné blázny do trávníku,“ říká Tomáš Šena, trávníkář a spoluzakladatel české společnosti Swardman. „Tato vřetenová sekačka přináší profesionální způsob péče o trávník i na úplně obyčejnou zahradu. Díky tomu lze vypěstovat pravý anglický trávník již za 8 týdnů.“ Tuto sekačku lze v základní konfiguraci Standard pořídit již za 39.995,- Kč se záběrem 45 cm, nebo za 41.995,- Kč se záběrem o 10 cm širším – 55 cm. Všechny variace Edwina jsou osazeny tichým motorem Kawasaki FJ 100D, který je využíván pro střih a pojezd pouze z 70 % svého maximálního výkonu. Kouzlo této vřetenové sekačky spočívá v precizním střihu trávníku ve výšce od 5 mm až do 45 mm. To znamená, že tato sekačka zvládne i domácí golfový green.

Celý design a především vnitřní konstrukci navrhl talentovaný konstruktér Marek Votroubek (vítěz INTEL ISEF 2009, Reno, Nevada) během svého studia na ČVUT. Podařilo se mu tak bohatě splnit představy Tomáše Šeny o kvalitní vřetenové sekačce. Proto Edwin disponuje výměnným pracovním ústrojím v podobě kazet, které lze během minuty měnit. To znamená, že kromě kosení trávy dokáže Edwin velmi kvalitně provést i vertikutaci, další kazetou vyhrabání stařiny z trávníku, případně pomocí kartáče zapravit písek do trávníku. Jsou to funkce, které nadšený domácí trávníkář využije několikrát za rok.

Konečná cena Edwina se může vyšplhat až k 170.000,- Kč, a to když si vyberete karbonový koš na trávu, barvu celé sekačky dle svého gusta, řídítka si necháte ručně pošít kůží, využijete držák pití pro občerstvení během horkých letních dní, nebo tachometr, který snímá dobu kosení a počet nachozených kilometrů. Pro precizní trávníkáře Swardman nabízí u Edwina koště na stírání rosy, stěrky nánosů předního a zadního válce pro zajištění přesné výšky kosení. I sestava reflektorů může potěšit, obzvlášť v brzkém jarním či podzimním období, kdy se stmívá časně.

Mimořádného parametru dosáhl konstruktér Marek Votroubek u dosekávání okraje trávníku.

Díky štíhlé konstrukci a chytrému uložení žacího vřetene lze doseknout až 1,3 cm od obrubníku. Pro uživatele to znamená úsporu desítek minut času při začišťování krajů.

Veřejná premiéra této nové sekačky proběhne na veletrhu ForGarden 17.-20.3.2016 v pražských Letňanech.

Kontakt:

Swardman s.r.o.

Tomáš Šena

Pod svahem 1582/12

147 00 Praha 4 Braník

e-mail: tsena@swardman.com

www.swardman.com / www.vretenovesekacky.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient