S příchodem zejména podzimního počasí se začínají naplňovat čekárny u doktorů, přičemž k chřipkovým epidemiím mnohdy není daleko. Ovšem ani v létě není vyloučené, že vás napadne nějaký bacil, který vás ze dne na den položí do postele. Pokud však cítíte jemné škrábání v krku, první pomoc poskytne destilát jménem slivovice. Vzpomeňte si na slova babiček a dědečků. Vždyť oni sami vypalovali červa slivovicí a k doktorovi chodili, až když bylo opravdu nejhůř.
I když si to někteří odpůrci alkoholických nápojů nechtějí připustit, slivovice má pozitivní vliv na organismus, teda jen pokud se pije v malém množství. Tím malým množstvím je myšlena štamprle každý den aneb jedna zdravotní. Slivovice jako taková má pozitivní vliv na cévní systém, protože rozšiřuje cévy. Pomáhá při chřipce. Zkuste si namísto Paralenu dát čaj se slivovicí. Dokonce se dává po kapkách do uší, když začínají bolet.
Slivovice musí mít příjemnou a nedráždivou chuť
V České republice je slivovice jednou z nejběžnějších pálenek. Vyrábí se ze švestek, blum či durancií. Pálenice se nachází v takřka každém větším moravském a valašském městě, kde má pálení slivovice dlouhou historii. Pálenka je však oblíbená i u našich slovenských sousedů.
Správná slivovice by měla obsahovat 52 procent alkoholu. Chuť by měla být výrazná, nicméně při polknutí by vás destilát neměl pálit v krku. Jestliže se po vypití štamprle zatřepete, raději zbytek flašky vylijte do dřezu, protože to opravdu není dobře vypálená lihovina.
Domácí slivovice jedině od ověřených značek
Bohužel, ne každý má možnost vypálit si vlastní slivovici. Pokud si chcete pár lahví slivovice koupit, vsaďte jedině na ověřenou značku. Připlaťte si, protože levnější náhrady obsahují líh s aroma, sacharidy a barvivy, což opravdu není to pravé ořechové.
Podívejte se do pestré nabídky internetového obchodu PanAlfréd.cz, který se specializuje právě na slivovici. Prodává pouze kvalitní slivovici z českých pálenic. Zákazníci z Prahy navíc ocení, že rozvoz po hlavním městě je zcela zdarma.