Rychlá půjčka či půjčka pro zadlužené? Dobře počítejte, nebo se dostanete do dluhové pasti!

půjčka, úvěr

Češi se čím dál více zadlužují. A to tak dlouho, až jim splátky přerostou nad hlavu, a ocitnou se v dluhové pasti. Jak se z ní dostat a příště se jí vyvarovat?

Za neschopností občanů dostávat svým finančním závazkům může stát spousta faktorů. Lidé si půjčují více, než jsou schopni splatit, neorientují se na bankovním trhu, půjčku volí jen na základě úroků, nedostatečně se seznámí s úvěrovou smlouvou, půjčku si nepojistí, nebo obecně zvolí špatný produkt. I půjčka je totiž zboží a jako na zboží je na ni třeba nahlížet.

Pozor na rychlé půjčky

Velké oblibě se v současné době těší rychlá půjčka online, která dokonce válcuje kreditní karty. Díky ní vám na účet do několika minut po vyplnění žádosti můžete přistát relativně malý obnos, který vám pomůže s úhradou nenadálého výdaje. Ovšem pozor, pro účel splácení předcházejících dluhů je tento produkt vyloženě nevhodný. Nepodaří-li se vám půjčku splatit v daném krátkém termínu, jsou s ní spjaté velmi vysoké úroky, jež vás mohou dostat do ještě větších finančních potíží, než v jakých se nacházíte.

V sobotu a v neděli můžete zažádat o půjčku víkendovou

Už jste se setkali s pojmem půjčka o víkendu? I tato půjčka žadateli pomůže s nenadálým výdajem. Zažádat navíc o ni může i o sobotách a nedělích, kdy ostatní instituce mívají zavřeno. I s touto půjčkou jsou ovšem spojené velmi vysoké poplatky a především RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů.

Půjčka pro zadlužené

Dalším produktem, po kterém zadlužení často sahají, je tzv. půjčka pro zadlužené. Ta má svou cílovou skupinu již ve svém názvu. Většinou nebankovní společnosti půjčí i žadatelům, kteří by v bance neuspěli. Včetně žadatelů v exekuci. Zkrátka je neměří tak přísným metrem. To by měl učinit samotný žadatel. On sám by měl kritickým okem posoudit, zda na splácení půjčky bude mít.

Půjčku vybírejte pečlivě

Ideální stav samozřejmě je nezadlužit se vůbec. To ale není vždy možné. S nenadálými výdajem se mohou potýkat i ti movití. Produkt v každém případě vybírejte pečlivě. Dobře si propočítejte, jestli je pro vás půjčka tak výhodná, jak slibuje reklama. A nezadlužujte se kvůli věcem, které nemají trvalou hodnotu, jakou jsou vánoční dárky a dovolená. Především si uvědomte, že půjčka vás má potíží zbavit, ne vás do nich uvrhnout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient