Chladiče kapalin pro průmyslové chlazení

Chlazení kapaliny kalicí pece AL součástek

Na českém trhu je spousta firem zabývajících se výrobou a prodejem chladičů kapalin pro průmyslové použití, jež se dají využít v nejrůznějších technologických procesech. Takovéto chladiče kapalin bývají nejčastěji vyráběny na míru podle požadavků klientů.

Princip chlazení kapalin

Chladiče kapalin pro průmyslové použití se nejčastěji využívají, jak již název odpovídá, k chlazení kapalin v uzavřeném okruhu. Každá jednotlivá chladící jednotka je opatřena dvěma okruhy, a to okruhem chladicím a okruhem chladicí kapaliny.

Každý průmyslový chladič kapalin je opatřen výparníkem, v němž je teplo, které se ve výše zmiňovaných okruzích vyměňuje a následně se vypařuje kapalné chladivo, které kapalině odebírá teplo. Ochlazená kapalina pak dále pokračuje do dané technologie. V případě že se chladící jednotka zapojí do uzavřeného chladícího okruhu, dochází k cirkulaci, chlazení a oteplování kapaliny.

Výhody a využití průmyslových chladičů kapalin

Průmyslové chladiče kapalin mají široké spektrum využití v nejrůznějších oblastech, jako jsou například pivovary, zdravotnictví, výrobní prostory, strojírenství, tiskárny, zimní stadiony a mnoho dalšího.

K průmyslovým chladičům kapalin se dodává nejrůznější příslušenství. Jedná se o různá čerpadla, akumulační nádrže, expanzní nádoby, signalizace poruchových stavů, free cooling apod.

Free cooling

Free cooling je systém, který kombinuje strojní chladící jednotku a možnost využití chladného počasí a nízkých teplot ke chlazení vody skrze externě umístěný ventilátorový chladič. Tento typ průmyslového chlazení má velké výhody zejména ve značných finančních úsporách, a to v době, kdy je venkovní teplota nižší než teplota chladící vody, která se vrací ze spotřebiče. V tento moment dojde k přepojení řízeného třícestného ventilu a k částečnému, popř. celkovému odstavení kompresorové chladící jednotky. Při nízké teplotě chladící výkon zajistí ventilátorový chladič.

Pokud se teplota okolí nachází mezi teplotou chladící vody vystupující ze spotřebiče na požadovanou teplotu chladící vody, dochází k částečným úsporám, protože ventilátorový chladič předchlazuje vodu a chladící jednotka zajistí dochlazení na danou teplotu.

Mrazírenské sklady

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient