STÁNKY NA HATÍCH NABÍZELY PADĚLKY I NEBEZPEČNÉ ZAPALOVAČE

STÁNKY NA HATÍCH NABÍZELY PADĚLKY I NEBEZPEČNÉ ZAPALOVAČE

Mimořádná kontrolní akce v tržnici na Hatích byla zaměřena na vyhledávání prodeje, nabídky a skladování zboží, porušujícího některá práva duševního vlastnictví. Kromě inspektorů ČOI se na akci podíleli i pracovníci Celní správy a zástupci majitelů ochranných známek. „Inspektoři v tržnici ASIA BAZAR po předchozím monitoringu zkontrolovali 7 stánků, v nichž zajistili kromě 310 kusů padělků různých značek také 48 kusů nebezpečných výrobků, a to zapalovačů neobvyklého typu, tzv. novelty, které jsou svým designem přitažlivé pro děti. Padělky v odhadnuté ceně originálů za více než 330 tisíc korun budou po ukončení správního řízení zničeny nebo v souladu se zákonem využity k humanitárním účelům, řekl Karel Havlíček, ředitel inspektorátu ČOI se sídlem v Brně. Stánky na Hatích nabízely padělky i nebezpečné zapalovače

 

V pátek 1. dubna 2016 proběhla v tržnici ASIA BAZAR Hatě mimořádní kontrolní akce zaměřená na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Inspektoři monitorovali prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví a následně u vytipovaných stánků zahájili kontrolu. Akce se kromě 13 inspektorů České obchodní inspekce, Inspektorátu Jihomoravského a Zlínského, zúčastnili příslušníci Celní správy a dva zástupci majitelů ochranných známek.

Při kontrolách bylo u 7 stánků nalezeno a následně zajištěno 310 kusů padělků textilních oděvů, obuvi, galanterie a hraček, jejichž cena by v případě originálů činila cca 348 600 korun.  Při kontrolní akci bylo nalezeno také 48 ks nebezpečných výrobků – zapalovačů neobvyklého typu, tzv. novelty, které jsou svým provedením přitažlivé pro děti.

Po identifikaci kontrolovaných osob a vypracování odborných posudků, potvrzujících, že zajištěné zboží jsou padělky, porušující některá práva duševního vlastnictví, bude s těmito subjekty vedeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty, propadnutí zboží a jeho následné likvidaci či předání k humanitárním účelům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient